Domov / Príbehy / Adopcie / Martina: O posledných mesiacoch ťažko chorého dieťaťa v profesionálnej rodine

Martina: O posledných mesiacoch ťažko chorého dieťaťa v profesionálnej rodine

Oblasť: Adopcie

Dĺžka videa: 24:09

Martina sa s malým Peťkom zoznámila v nemocnici na Kramároch. Malý chlapček s chorým srdiečkom. Mal šesť týždňov, keď prišiel k nim domov. Peťka však čakala náročná operácia. Opäť musel do nemocnice. Za Peťkom chodili do nemocnice každý deň, no jeho stav sa nezlepšoval. Peťkovi ostávalo už len pár dní života. Prinášame vám príbeh silnej Martiny, ktorá sprevádzala Peťka jeho životom. „Kiež by sme spolu mohli stráviť viac. Nikdy som nerozmýšľala nad tým, čo to všetko znamenalo pre neho. On bol ten väčší, ktorý nás upratal a ktorý nám veľa dal,“ hovorí Martina.

Otázky:

• 2:10 Ako sa Peťko dostal k vám?
  • 5:12Ako vyzerali prvé mesiace s Peťkom?
  • 8:37 Čo sa stalo, keď Peťka znovu prestalo poslúchať srdiečko?
  • 12:41 Aké je to cítiť, že dieťa v tvojej opatere zomiera?
  • 16:51 Ako si prijala Peťkovu smrť?
  • 19:31 Čo znamenali pre Peťko posledné mesiace jeho života?
  • 20:55 Slovo na záver...

Toto video podlieha predplatnému

Pre prístup k tomuto videu potrebujete mať aktívne predplatenú Online živú knižnicu. Pre pokračovanie sa zaregistrujte. Ak už máte predplatné, prihláste sa prosím.

Metodiky k videu

K tomuto videu nie sú k dispozícii žiadne metodiky.

Pomôcky k videu

K tomuto videu nie sú k dispozícii žiadne pomôcky.

Otázky a odpovede

Pre položenie otázky sa prihláste.

Podporujú nás