Domov / Príbehy / Ľudia a národnosti / Jozef: Príbeh vysokoškolského študenta, ktorý pre vojnu opustil svoju milovanú vlasť

Oblasť: Ľudia a národnosti

Dĺžka videa: 9.34

Jozefov život pred vojnou bol šťastný. Mal pekný život. S vojnovým konfliktom v Sýrii sa však veľa zmenilo. Mnohí Jozefovi blízki zomreli, zmizli bez stopy, zavreli ich. Napokon ostal sám v Allepe. Ostať žiť v meste bez podpory rodiny bolo pre Jozefa veľké riziko. Napriek tomu bolo pre neho ťažké odísť. V Allepe mal kamarátov, študoval vysokú školu, bolo ťažké pre neho odísť. Mal osem hodín na to, aby sa rozhodol, či odíde zo svojej štvrte. Napokon sa rozhodol definitívne odísť z prekrásnej Sýrie do Turecka, hoci jeho domov mu nesmierne chýba. Allepo malo stabilitu, bezpečie, rozmach, Jozef však musel nájsť iné miesto pre život, kde sa zatiaľ bude cítiť bezpečne. Pozrite si príbeh a odkaz mladého Sýrčana pre nás.

Otázky:

• 1:37 Čo ťa viedlo k rozhodnutiu opustiť svoju vlasť?
  • 2:28 Kedy si opustil svoju vlasť?
  • 3:45 Cítil si sa v Turecku bezpečnejšie?
  • 4:12 Prečo si pokračoval v ceste Turecka do Európy
  • 5:45 Aké plány máš so životom v Európe?
  • 6:20 Môžeš porovnať život v Sýrii a Európe?
  • 7:18 Slovo na záver..

Toto video podlieha predplatnému

Pre prístup k tomuto videu potrebujete mať aktívne predplatenú Online živú knižnicu. Pre pokračovanie sa zaregistrujte. Ak už máte predplatné, prihláste sa prosím.

Metodiky k videu

K tomuto videu nie sú k dispozícii žiadne metodiky.

Pomôcky k videu

K tomuto videu nie sú k dispozícii žiadne pomôcky.

Otázky a odpovede

Pre položenie otázky sa prihláste.

Podporujú nás